Rizika tetování

Tetování je dnes velmi rozšířeným typem zdobení těla a zdaleka není tako jako dřív ovlivněno věkem, pohlavím či sociálním postavením. Pro někoho je to běžný druh módního doplňku jako pro jiného náušnice nebo obarvené vlasy.

S tím, jak se v posledním desetiletí zvýšila obliba tetování, které se stalo v podstatě běžnou módní záležitostí, také vzrostl počet tetovacích salonů a snad se tím částečně snížila i rizika, která může tetování představovat a která v dřívějších dobách opravdu často přinášelo.

Asi nejdůležitější pro snížení případných rizik je správný výběr tetovacího salonu. Je dobré nechat si poradit od někoho, kdo má s daným salonem zkušenosti. Samozřejmostí by měla být čistota tetovacího studia. Dobrý tatér by měl umět poradit s motivem i jeho umístěním, pokud nemáte jasnou představu.

Nejbolestivější místa pro tetování

Tetování je poměrně bolestivá záležitost, míra bolesti záleží na individuální citlivosti, velikosti motivu a především umístění tetování. Máte-li velké obavy z bolesti, vyhněte se těm nejbolestivějším místům:

 • okolí páteře
 • kotník
 • nárt
 • krk
 • hrudník
 • lokty
 • kolena
 • hlava
 • pohlaví

Zásady bezpečného tetování

Před tetováním není dobré pít alkohol nebo požívat drogy. I za střízliva se může stát, že se vám udělá nevolno. S tím by si měl správný tatér umět poradit. Pokud trpíte jakoukoli alergií, určitě to předem nahlašte.

Tetování provádí tatér v rukavicích, tetované místo nejdříve očistí dezinfekcí. Veškeré pomůcky pro tetování by měly být na jedno použití, sterilní jehly by měl až před vámi vyjmout ze sterilizačních obalů. Po dokončení se místo umyje antibakteriálním mýdlem, potře speciální mastí, případně zakryje obvazem. Nutné je pořídit si takovou mast i domů a místo pravidelně potírat.

Jak se tetovaná část těla postupně hojí, vytvářejí se na ní strupy, které odpadávají a samozřejmě svědí. Vyhněte se škrábání, protože se strženým strupem by se mohla odloupnout i barva. S čerstvým tetováním by se nemělo chodit na slunce ani do chlorované vody. I v době, kdy je tetování zcela zhojené, mělo by se chránit před sluncem krémy s vysokým faktorem.

Možná zdravotní rizika tetování

Největším nebezpečím tetování je vznik infekce. Ta hrozí, nedodrží-li se zásady hygieny, jako je použití sterilních jehel a dalších tetovacích pomůcek, ale také pokud tetovaný zanedbá správné ošetření tetovaného místa.

Dalším problémem by mohla být alergická reakce. Alergie na tetovací inkoust či barvy je sice celkem výjimečná, ale pokud se vyskytne, může to přinést velké potíže, jelikož odstranění inkoustu je složité a zdlouhavé.

Na místě vpichů se mohou objevit granulomy, což jsou uzliny, které vznikají kolem toho, co tělo vyhodnotí jako cizorodý prvek. Jedinci, kteří trpí na koloidní útvary - jizvy, které se tvoří kolem stávajících jizev, mohou počítat s jejich vznikem i po tetování.

Ve výjimečných případech se stává, že tetovaní mají problémy při magnetické rezonanci - pociťují svědění a pálení na tetovaných místech. Je proto dobré tento fakt nahlásit, než magnetickou rezonanci podstoupíte.

Rizika tetování patří do témat
 • Radka 28.10.2017 15:50:22

  Tetování pro mě až takbolestivé nebylo, to už bylhorší piercing, hlavně tohojení.. ale ani teď, povíc než 5 letech, tohonelituju a naopak rádastřídám náušnice, aby mito nezevšednělo. Supernabídku mají třeba tadyhttps://www.piercing-factory.cz/cs/ :) Určitě mrkněte!

 • Prosím pomoc Bob12 21.03.2017 19:33:57

  Dobrý den poradí mi někdo jestli se můžu tetovat inkoustem nebo tuží z papírnictvý ? A může mi vzniknout infekce nebo něco podobného předem děkuji za odpověď

  • Re: Prosím pomoc Míša 27.04.2017 16:54:14

   Já měla tetování udělané tuží a neměla jsem žádnou infekci. Takže si myslím, že se nemáš čeho bát....

 • Tunely Bejbyl 09.02.2015 12:07:38

  A co říkáte na moderní tunely do ucha? Líbí se vám to?

  http://www.sperky-piercingy.cz/tunely-do-ucha/

 • nac? Gordon 18.12.2014 09:24:50

  k cemu je toto tzv. zdobeni dobre prosim vas?? absolutne k nicemu..

 • Lenka 26.04.2012 08:40:32

  Před 5 lety jsem si nechala dobarvit tetování -dodnes se mi to nezahojilo:-( Nebyla to chyba tatéra, ukázalo se že mám ojedinělou aylergii na barvu, kterou zatím nikdo neměl. Tělo jí odmítlo a jediná možnost je si nechat vyříznout čtvverec kůže nebo ponechat bouli se strupem, jako mám doposud.

  • Re: Lenka Adriana123 29.05.2013 15:11:45

   Lenko mela jsem neco podob. vyskoušejte balsam od českej firmy, me pomohl ..
   http://denni-porce-zdravi-cz.webnode.cz/products/ok-balsam/

 • zánět v těle a tetování veri 08.12.2012 13:57:11

  dobrý den,chtěla bych se zeptat,měla jsem v pupíku pierc ale musela jsem ho dát dolů,kvůli zánětu který mám v těle (asi z toho piercu) začalo mi to hnisat... tak jsem se chtěla zeptat jestli to má vliv na tetování,moc bych si ho chtěla nechat udělat na zápěstí a nevím jestli mi to neuškodí...předem děkuji za odpověd

 • tetování páteře kia 20.11.2012 17:32:14

  Chtěla bych se zeptat, zda hrozí nějaká rizika při tetování páteře (nervové body apod.). Uvažuji totiž o tetování v oblasti páteře, jsem docela kostnatá a nemám moc podkožního tuku, hlavně na páteři, s velkou bolestí počítám, ale zajímalo by mě, jestli nehrozí něco jako ochrnutí nebo tak, kdyby jehla zajela moc hluboko. Díky za odpověď.

 • Majdis 18.10.2012 09:37:24

  Uz par kerek mam, za sebe muzu rict, ze nejvetsi peklo to bylo na bok pod žebra.
  Pokud ma nekdo podobny prah bolesti jako ja, a to neco vydrzim, tak tuhle nehoraznou bolest nepreju nikomu. V podstate jsem mel celou hodku a půl zatlý svaly, kdyz do me ryl, zadrzoval jsem dech, bolest pak zacala prostupovat skrz cely telo az do zad. Zkartka na zvraceni. A to muj tater je hodne dobrej a zkesenej.

 • http://www.highheelshoes2012.com Louboutin Sandals 28.07.2012 08:34:00

  High heeled Shoes
  Christian Louboutin High heeled Shoes
  But they also dont sell superior immediately after getting introduced to the market. Obviously, your dog would not be concerned at all. Christian louboutin shoes once mentioned, Its my personal largest behavior to try innovative style.
  Louboutin Slingback
  Louboutin Sandals

 • Monster Headphone Monster Headphone 26.04.2012 04:30:18

  Monster Beats by Dr. Dre TourHigh Performance ControlTalkEarphonesMonster Beats by Dr.Dre Tour High PerformanceControlTalk Earphones sounddense atmosphere, the detailscan be to the extent ofairtight, especially thephysical sense of the soundknot like the stability of thesound field in a box system toexperience strong, whole,Monster Beats by Dr. Dre TourHigh Performance ControlTalkEarphones sound style tend tobe low, but prominent features, Monster Beats by Dr. DreTour High PerformanceControlTalk Earphones for arock, pop and the like isgood.http://www.monsterbeatsdretopsale.com/

 • Monster Headphone Monster Headphone 26.04.2012 04:29:59

  [url=http://www.monsterbeatsdretopsale.com/goods-11203-discount-cheap-monster-beats-by-dr-dre-tour-high-performance-controltalk-earphones.html][img]http://www.monsterbeatsdretopsale.com/201203g11203-G-2455351/monster-beats-by-dr-dre-tour-high-performance-controltalk-earphones-sale.jpg[/url]http://www.monsterbeatsdretopsale.com/goods-11203-discount-cheap-monster-beats-by-dr-dre-tour-high-performance-controltalk-earphones.html Monster Beats by Dr.Dre Tour High PerformanceControlTalk Earphones sounddense atmosphere, the detailscan be to the extent ofairtight, especially thephysical sense of the soundknot like the stability of thesound field in a box system toexperience strong, whole,http://www.monsterbeatsdretopsale.com/goods-11203-discount-cheap-monster-beats-by-dr-dre-tour-high-performance-controltalk-earphones.html MonsterBeats by Dr. Dre Tour HighPerformance ControlTalkEarphones sound style tend tobe low, but prominent features,http://www.monsterbeatsdretopsale.com/goods-11203-discount-cheap-monster-beats-by-dr-dre-tour-high-performance-controltalk-earphones.html MonsterBeats by Dr. Dre Tour HighPerformance ControlTalkEarphones for a rock, pop andthe like isgood.http://www.monsterbeatsdretopsale.com/

 • Monster Headphone Monster Headphone 26.04.2012 04:29:40

  http://www.monsterbeatsdretopsale.com/201203g11203-G-2455351/monster-beats-by-dr-dre-tour-high-performance-controltalk-earphones-sale.jpgMonsterBeats by Dr. Dre Tour HighPerformance ControlTalkEarphones sound denseatmosphere, the details can beto the extent of airtight,especially the physical senseof the sound knot like thestability of the sound fieldin a box system to experiencestrong, whole, Monster Beatsby Dr. Dre Tour HighPerformance ControlTalkEarphones sound style tend tobe low, but prominent features, Monster Beats by Dr. DreTour High PerformanceControlTalk Earphones for arock, pop and the like isgood.http://www.monsterbeatsdretopsale.com/

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Tetování a piercing patří do témat

Adresář

Poradna na téma Tetování a piercing

Diskutujte na téma Tetování a piercing

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku